Како Трамп и Меланија го слават Божиќ (ВИДЕО)

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го поминува празниците во својата вила во Палм Бич на Флорида.

На Божиќна вечер, прва откако е претседател, тој беше многу зафатен, јавија светските агенции.

Трамп ги поздрави војниците кои се борат во странство, играше голф, вечераше со семејството…

На крај, тој и Меланија одговараа на прашањата на децата за Дедо Мраз.

Погледнете: