(Видео) Како специјален претставник на ОН: Џоли ги посети сириските бегалци во Мосул

САД– Холивудската ѕвезда Анџели Џоли посети камп за сириски бегалци во северен Ирак како специјален претставник на ОН, пренесе Ројтерс.