Исчезнала 20-годишна девојка од Ѓорче Петров

Дваесетгодишна девојка С.А. од Скопје вчера била пријавена за исчезната.

Како што соопшти МВР, пријавата во Полициската станица Ѓорче Петров, ја поднела нејзината мајка С.А. (37) од Скопје, која изјавила дека нејзината ќерка на 10 март се одалечила од домот во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.