Заев: 30 години моите фирми плаќаат данок и даваат плати

Премирот на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски зборуваше и за фирмите кои се во сопственост на неговата фамилија.

– Ме обвинувате за фирмите на Заеви дека работеле, па тие фирми 11 години беа под лупа на тогашната власт и не најдоа ништо. Ние сме бизнисмени и 30 години редовно плаќаме даноци и даваме плати на вработените луѓе кај нас. – рече Заев.

Дуелот може да го гледате ТУКА.