Загина Шабан Шаулиќ во сообраќајка

Српскиот пејач на народна музика Шабан Шаулиќ настрадал во сообраќајна несреќа, јавуваат српските медиуми.

Според нивните информации, Шаулиќ има сообраќајка во близина на германскиот град Билефелд.

Повеќе детали се најавуваат во текот на денот.