(Видео) Ердоган ја напушти салата кога во ОН почна со говор Трамп

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја напушти салата на Генералното собрание на ОН кога почна со говор американскиот претседател Доналд Трамп, објавија турски медиуми. Турскиот претседател требаше да се обрати од говорницата на Генералното собрание на ОН по претседателот на САД.