Ева Лонгорија: Не може да ослабне по породувањето

САД– Актерката Ева Лонгорија (43)  и понатаму е ѕвезда на црвените килими и гала настани, по породувањето. Ѕвездата на „Очајни домаќинки“  сѐ уште мака мачи со килограмите и никако да си ја врати витата става по која ја препознаваме. На хуманитарен настан во Лос Анџелес таа сепак избра тесен модел кој и ги оцртуваше облините.

Актерката пред шест месеци го роди синчето Сантиаго Енрике.