Ди Марија потпиша нов договор со ПСЖ

Аргентинската ѕвезда Анхел ди Марија потпиша нов договор со Пари Сен Жермен, официјално објавија од францускиот клуб. Новиот договор важи до 30 јуни 2021 година, а стариот ќе истече по крајот на оваа сезона.
Ди Марија има 3 гола и 6 асистенции во Првата Лига од почетокот на сезоната, со 2 погодока во Лигата на шампионите.