Дијамантските обетки на Меган Маркл распродадени за 10 минути


Англија– Дијамантските обетки од 18-каратно злато од 3 илјади долари што војвотката од Сасекс ги носеше на 70.роденден на свекорот принц Чарлс се распродадени за 10 минути, известуваат медиумите.

Обетките на дизајнерката на накит Ванеса Тугенхафт ги носат и славни ѕвезди како Мадона, Кејт Хадсон и Ен Хатавеј, ама станаа мегапопуларни и се распродаода во рекорден рок благодарејќи на Меган Маркл чија гардероба и накит по кралската свадба со внимание се следат.

-Мислам дека тој настан беше најважниот момент во мојата кариера. Дамите сакаат да изгледаат како Маркл, едноставни и елегантни и тука е нејзиното влијание, изјави белгијската дизајнерка за накит.