Де Фрај го објави името на неговиот нов клуб

Одбранбениот фудбалер на Лацио, Стефан де Фрај, објави дека во текот на летото ќе се пресели во Интер како слободен агент.

26-годишниот играч соопшти дека неговиот договор со клубот од Милано ќе биде со важност до летото 2023 година.

– Потпишав договор на пет години и со нетрпение го очекувам мојот трансфер во новиот клуб, изјави Де Фрај.

Де Фрај играше за Лацио од 2014 до 2018 година. Настапи на 118 натпревари и постигна 10 гола.