Гол на Пандев за крај на сезоната во Серија А

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев постигна гол во последниот натпревар за Џенова оваа сезона.

Погодокот на Пандев не беше доволен Џенова да го избегне поразот од Торино (1:2).

Македонецот сезоната ја завршува со пет погодоци.

Џенова ја исполни целта, опстанок во Серија А.