(Видео) Седум лица повредени при пукање во ноќен клуб во Калифорнија

Седум лица се повредени при пукањето во ноќен клуб во американскиот град Риверсајд, Калифорнија.

Сите жртви беа примени во болницата.

Полицијата соопшти дека истрагата е во тек. Засега нема извештаи за уапсени поради пукањето.

Според телевизијата Ен-Би-Си, повредените се надвор од животна опасност.

Во моментот, кога се случило пукањето, во клубот имало прослава на Ноќта на вештерките.