(ВИДЕО) Пејачите на „Бијело Дугме“ се истепаа на концерт: Тифа со глава го удри Ален

Младен Војичиќ Тифа и Ален Исламовиќ кои на новогодишната ноќ настапуваа во Будва, станаа најголема вест ден потоа, по нивната тепачка.

Денеска е објавена и снимка од инцидентот.

Наводно Тифа се налутил затоа што Ален Исламовиќ отпеал дел од песната наменет за него.

Видно изнервиран Тифа се залета и го удри со глава својто колега Ален.

Погледнете ја снимката.