(ВИДЕО) Креативен видеоспот на „Д Хаундс“ за песната „Заминувам од овде“

Алтернативниот панк-рок состав „Д Хаундс“ (The Hounds) изработија видеозапис за песната „Заминувам од овде“.

Текстот е на Леана Таќи, а аранжманот и продукцијата на Јордан Манов.
За креативниот видеозапис за оваа нумера се погрижија момците Филип Ѓорѓиоски и Петар Аврамоски од визуелната лабораторија „Tone Bandits“.
Видеозаписот е снимен на повеќе градски локации, а протагонистка во оваа приказна е Ева Антулеска.

– Ова е наша последна песна од првиот албум, воедно последна авторска музика за 2018 година, но ветуваме дека за втор албум нема да чекате уште една декада – изјави фронтменот на бендот Златко Карчески.

Бендот „The Hounds“ постои од 2008-та година, кога момците едноставно одлучија дека сакаат повеќе да се посветат на својата авторска музика, отколку на каверите. Оттогаш, покрај многуте клупски и фестивалски настапи низ целата земја, тие посветено работат на квалитетен авторски материјал.