(Видео) Костими за капење: Модна недела во Мајами

САД– Во Мајами се одржува Модна недела посветена на костимите за капење, чиј традиционален спонзор е „Мерцедес“. Модни куќи и дизајнери од целиот свет учествуваат  со ревии на кои се слават креациите и топ-формата на манекенките.

Свое учество на Модната недела пријавија и луксузните брендови „Шанел“ и “Клое“.