Анџелина Џоли има нов партнер? (Фото)


Анџелина Џоли почна нова романса, пренесуваат светските медиуми. Славната актерка претходно се разведе од актерот Бред Пит во развод кој исто така медиуски проследен до детали.

Сознанијата се дека Анџелина е во врска со камбоџанскиот режисер и поет Прач Ли, со кого заедно поминува многу време во последните месеци.

Анџелина и Прач се запознале минатата година преку заеднички познајник.

Инаку, Прач е четири години помлад од Анџелина.