Англичанец повреден во сообраќајка во Скопје


Пешак од Англија синоќа во Скопје бил удрен од непознато патничко моторно возило кое веднаш по незгодата избегало од местото на настанот.

Како што инфомрира МВР, сообраќајната незгода се случила синоќа околу 1:40 часот на крстосницата од улиците „Јужен Булевар“ и „Јордан Мијалков“ во Скопје.

С.Б. (62) од Англија со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ каде од страна на лекар му била констатирана тешка телесна повреда.

Се работи на расчистување на случајот.