Актерката Кирстен Данст е бремена


САД- Прва фотосесија со бебе! По многу шпекулации, актерката Кирстен Данст (35) потврди дека е бремена објавувајќи фотографии од кампањата за висока мода на брендот „Родарте“.

Ова е прво дете за Данст и свршеникот Џес Племонс (29). Двојката е во врска од 2015 година. Се свршија една година подоцна.

Данст, претходно изјави дека не се брза за брак.