Тешко повреден работник во Дрисла

Со тешки телесни повреди вчера во „Дрисла“ се здобил 45-годишниот Б.Л. од селото Морани, додека извршувал работни задачи во јавното комунално претпријатие. Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека полициски службеници од СВР Скопје излегле на увид на местото на настанот. Повредениот е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.