Ева Лонгорија доби титула Дама во креација на дизајнерот Тони Матичевски

Шпанија- Американската актерка и ѕвезда на „Очајни домаќинки“ Ева Лонгорија сега е Дама, титула со која ја одликува шпанското кралско семејство викендов во астурискиот град Овиедо. На церемонијата се појави во креација на австралискиот креатор со македонско потекло Тони Матичевски. Тоа е фустан во боја на слонова коска, структуриран како тесно здолништето со мал шлеп … Продолжи со читање Ева Лонгорија доби титула Дама во креација на дизајнерот Тони Матичевски