Zaev zbulon se edhe Maqedonia i ka dërguar propozim për merin Greqisë

Kryeministri Zoran Zaev konfirmon se propozimet greke kanë mbërritur në Shkup, sikurse ato maqedonase që janë dërguar në Athinë, përcjell Aktuale.mk.

Kjo do të ndihmojë procesin dhe bisedimet që duhet të vazhdojnë më 30 mars në Vjenë, është shprehur Zaev.

Zaev nuk thotë se për cilin propozim grek janë përcaktuar duke mos dashur të hyjë në detaje të procesit negociues./Aktuale.mk/