Zaev: Harta e NATO-s, 30-ta për Maqedoninë (FOTO)

Kryeministri Zoran Zaev pas takimit dhe pres konferencës së përbashkët me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg në Fejsbuk ka publikuar fotografi ku siç shkruan, “shihet vendi ku do të jetë Maqedonia në Aleancë”, transmeton Medial.mk.

“E pamë vendin tonë në hartën e anëtarëve të NATO-s. Vendi i 30-të është për Maqedoninë. Shtiza e 30-të është për flamurin e Maqedonisë”, ka shkruar Zaev.