Zaev do të jetë i afërt me shqiptarët dhe bullgarët

Analisti serb, Dejan Luçiq në emsionin “Në Qendër” ka folur për zhvillimet aktuale politike në Maqedoni, transmeton agjencia e lajmeve INA.

Ai ka theksuar se Maqedonisë dhe Serbisë nuk i duhet ndonjë president i madh ose ndonjë personalitet që luan rolin e babait të kombit.

Sipas tij, duhet të grumbullohen 300 maqedonas më të mencur dhe ta drejtojnë shtetin.

“Nëse nuk gjindet 300 atëherë 30 janë. Koha është që populli të tregoj se cka mendon.Sa i përket Zoran Zaevit, ai do të jetë i afërtë me shqiptarët dhe bullgarët, kurse këtë akt miqësie do ta paguajnë maqedonasit”, është shprehur ai.