(VIDEO) Në protestat kundër ligjit për gjuhët, digjet flamuri europian

Në protestën e sotme të organizuar nga organizata ‘Tvrdokorni’ kundër ligjit për përdorimin dhe avancimin e gjuhëve në Maqedoni, është djegur edhe flamuri i Bashkimit Europian, transmeton Zhurnal.mk

Një pjesë e protestuesve janë fotografuar me flamurin e djegur, ndërkohë që protestuesit para parlamentit dhe qeverisë kanë hedhur parulla se për 27 vite po shkatërohet ky popull.