Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoni

Mëngjesin e sotëm rreth orës 05 e 50 minuta është regjistruar një tërmet prej 4.2 shkallë sipas Rihterit në Greqi.
Epiqendra e tërmetit ka qenë 180 kilometra në juglindje të Shkupit, ndërsa në Maqedoni e kanë ndjerë banorët e Vallandovës, Pehçevës dhe Ohrit.