Reshje më të shumta të shiut në perëndim të vendit

Retë e errëta mbi kryeqytet sollën reshje shiu dhe stuhi, që pritet të jenë më intensive në orët e vona të pasdites.

Më shumë reshje priten në pjesët perëndimore të vendit. Temperatura parashikohet të jetë nga 19 në 28 gradë celsius.

Në Shkup, temperatura do të shkojë në 27 gradë.