Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të borës. Nga pjesa veriore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -6 gradë celsius deri në -2 gardë Celsius, ndërsa temperaturat ditore do lëvizin nga 2 deri në 8 gradë celsius.
Të martën moti do të jetë i ftohtë dhe me erë, ndërsa të mërkurën pritet të ketë reshje të borës.