Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje shiu dhe bore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -6 deri 1 gradë ndërsa ajo e ditës prej 3 deri në 9 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -4 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 3 gradë Celsius.