Moti sot në Maqedoni

Moti sot në orët e mëngjesit do të jetë i ftohtë dhe me vranësira ndërsa gjatë ditës do të ketë shfaqje të diellit.
Temperaturat e mëngjesit do të jenë nga -6 gradë Celsius deri në 2 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të jetë 6 gradë Celsius.
Gjatë ditë së premte pritet të ketë reshje të shiut.