Moti sot në Maqedoni

Sot në mëngjes po mban mot i vranët. Parashikohet të ketë mjegull dhe re të në lugina. Temperatura e mëngjesit do të shkojë nga minus një deri në katër gradë, ndërsa gjatë ditës prej nëntë deri në 15 gradë. Në Shkup dhe zonën përreth, temperatura pritet të jetë deri në 11 gradë celsius./Gazeta e Pavarur