Moti sot në Maqedoni

Sot, e hënë fillimi i javës do të nis me mot të vranët në të gjithë teritorin e Maqedonisë, me mundësi reshje shiu dhe bore në viset e larta malore. Temperatura e mëngjesit do të sillet nga 1 deri në 4 gradë celsius, ndërsa ato ditore makimale deri në 7 gradë./Gazeta e Pavarur