Moti sot në Maqedoni

Sot në mëngjes po mban i vranët, i ftohtë dhe me kushte për paraqitje të mjegullës. Në disa vende mund të ketë edhe reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin prej 5 deri 15 gradë celcius. Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, ndërsa meteorologët paralajmërojnë rënie të temperaturave./Gazeta e Pavarur