Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë stabil dhe me diell, ndërsa në disa vende do të ketë vranësira të pakta.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 deri 22 gradë celcius.

Prej ditës së enjte pritet të ketë rënie më të madhe të temperaturave dhe ftohje të motit./Gazeta e Pavarur