Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë stabil, me diell dhe me temperatura mbi mesataren gjatë ditës, ndërsa mëngjesi do të jetë i ftohtë, si dhe do të ketë mjegull në disa vende.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato maksimale gjatë ditës do të jenë në interval prej 15 deri 21 gradë celcis.

Ulje të temperaturave pritet të ketë prej të enjten./Gazeta e Pavarur