Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira. Pasdite do të ketë reshje lokale të shiut në pjesën perëndimore të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 17 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 17 deri 24 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe me temperatura mesatare për këtë periudhë të vitit./Gazeta e Pavarur