Moti për ditën e sotme

Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë. Parashikohen edhe reshje të herëpashershmet shiut dhe të borës. Reshje më shumë priten pasdite në pjesët perëndimore të vendit. Temperatura e mëngjesit do të shkojë nga minus nëntë në zero ndërsa gjatë sitës nga minus dy deri në shtatë gradë.