Нејмар се очекува многу брзо да се врати на теренот

Нејмар се очекува многу брзо да се врати на теренот
Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар може да се врати на теренот порано отколку што се очекуваше откако беа обелоденети резултати од здравствени проверки на Бразилецот.

Рехабилитацијата на напаѓачот е одлична и заздравувањето е забрзано.

Нејмар се лекува од здобиен удар во десната нога.

– Се очекува 27-годишниот фудбалер да се врати во игра за кратко време, нагласуваат од таборот на ПСЖ.

Засега, потребна е дозвола од лекарите во ПСЖ да може Бразилецот да почне со тренинзи со тимот. 

Споделување со вашите пријатели: