Европската „бајка“ на Динамо Загреб продолжува

Европската „бајка“ на Динамо Загреб продолжува
Динамо Загреб со предност ќе го очекува реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на Европа против португалска Бенфика, откако вечерва славеше 1-0 во првиот меч  на „Максимир“.

Единствениот гол во Загреб го постигна Петковиќ од пенал во 38 минута.

Рен го изненади Арсенал и славеше победа со 3-1, Севиља и Славиа Прага одиграа нерешено 2-2, Виљареал победи на гости кај Зенит со 3-1 и има најубедлива предност, немаше голови во Франкфурт, Антрахт – Интер 0-0.

Споделување со вашите пријатели: