Мурињо објасни зошто имало конфликт меѓу него и Погба

Мурињо објасни зошто имало конфликт меѓу него и Погба
Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо проговори зошто имало сериозни недоразбирања со една од ѕвездите на тимот – Пол Погба. Излегува дека францускиот фудбалер правел проблеми на тренерот, кога тој не го ставал во игра.

– Секогаш се обидуваме да најдеме решение на сите проблеми, но има еден проблем, на кој не можам да најдам решение. Кога фудбалерот игра, тренерот му се допаѓа. Но кога не излегува на теренот, тренерот не му се допаѓа. Таква е неговата природа и невозможно е да се промени, рече Португалецот, цитиран од „АС“.

Тој додаде дека поради таквата ситуација, некои играчи се претставуваат на фантастично ниво само кај одредени тренери, а кај други играат слабо.

– Многу размислував за тоа. Треба да посветувам поголемо внимание на оние на кои не им се допаѓам. Нема потреба да се грижиме за оние, кои не сакаат, додаде тренерот.

Споделување со вашите пријатели: