(ВИДЕО) Во Мадрид не знаат да губат: Играчот на Реал ги навредува Меси и Суарез

(ВИДЕО) Во Мадрид не знаат да губат: Играчот на Реал ги навредува Меси и Суарез
„Ел Класико“ од 26-тото коло на Ла Лига, кое се одигра на „Сантијаго Бернабеу“, имаше тензични моменти, особено по агресивниот влез од страна на Серхио Рамос против Лионел Меси на крајот на првото полувреме.

Телевизионото шоу „Ел Партидазо де Вамос“ покажа снимки, во кои се гледа како дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Регилон ги навредува Луис Суарез и Лионел Меси.

https://twitter.com/vamos/status/1102317221764886533

Во една од ситуациите Регилон се соочува со Луис Суарез и му вели: „Не ме допирај, не ме допирај. Ти си навистина грд, ти си навистина грд“.

Подоцна се вмешува и Лионел Меси, а дефанзивецот на Реал Мадрид и кон Аргентинецот се обрати на дрзок начин : „Што? Што се случува? Што те мачи? Болва“.

https://twitter.com/fcbhq/status/1102442757765816320

Споделување со вашите пријатели: