Ерера најдобар играч на Манчестер јунајтед во февруари

Ерера најдобар играч на Манчестер јунајтед во февруари
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, е прогласен за најдобар играч на „црвените ѓаволи“ во февруари, објавено е на официјалниот твитер-профил на клуб.

Дваесет и деветгодишниот Шпанец изминатиот месец одигра пет натпревари и постигна еден гол, на дуелот со Челзи.

Манчестер јунајтед е на 5. место на табелата во Премиер лигата со 55 бода по 28 кола.

Споделување со вашите пријатели: