Манџукиќ одбил понуда од Кина вредна десет милиони евра по сезона

Манџукиќ одбил понуда од Кина вредна десет милиони евра по сезона
Напаѓачот на Јувентус, Марио Манджукич одби да се пресели во кинескиот Далијан Ифан во јануарскиот трансфер прозорец, објави „Спорт Медиасет“.

Наводно, Хрватот ја одбил понудата која изнесувала 10 милиони евра по сезона.

Актуелниот договор на Манџукиќ со италијанскиот шампион важи до 30 јуни 2020 година.

Оваа сезона, 32-годижниот напаѓач одигра 22 натпревари постигна девет голови плус четири асистенции.

Споделување со вашите пријатели: