(ВИДЕО) Се урна шесткатница во Истанбул

(ВИДЕО) Се урна шесткатница во Истанбул
Шесткатна зграда се урна денеска во истанбулската населба Картал, при што загина најмалку едно лице, јави турскиот весник „Хуриет“.

Според турските медиуми, најверојатна причина за уривањето на зградата е експпозија.

На местото на настанот пристигнаа противпожарни екипи, амбулантни возила и полиција.

Споделување со вашите пријатели: