Меланија против Иванка: Која е победничка во модниот двобој?

Меланија против Иванка: Која е победничка во модниот двобој?
Американскиот претседател Доналд Трамп пред Конгресот одржа говор за состојбата на нацината, а во придружба беа и неговата сопруга и ќерка.

Како што доликува на сериозна пригода како оваа, Меланија Трамп и Иванка Трамп беа облечени во неупадливи комбинации во црна боја.

Првата дама играла на сигурно со изборот на т.н. мантил-фустан со сребрени копчиња во комбинација со црни салонки, додека Иванка направила комбинација од дводелен костим составен од палто и сукња со црвени ленти од страната.

 

 

Споделување со вашите пријатели: