Буфон: Штета што нашата победничка серија е прекината

Буфон: Штета што нашата победничка серија е прекината
Голманот на Пари Сен Жермен, Џанлуиџи Буфон, помалку е разочаран дека клубот не успеал да го продолжи својот победнички поход во Француското фудбалско првенство.

Парижаните во изминатото коло загубија од Олимпик Лион (1:2). Пред тоа, тие имаа 18 победи и две нерешени средби оваа сезоната.

  • Штета е што нашата победничка серија е завршена, објави Буфон на својот твитер-профил.

Во минатото првенство ПСЖ имаше серија од 21 натпревар без пораз.

Споделување со вашите пријатели: