Игуаин среќен во Челзи

Игуаин среќен во Челзи
Напаѓачот на Челзи, Гонзало Игуаин е задоволен од можноста да работи со тренерот Маурицио Сари. Аргентинец во зимскиот трансфер прозорец се пресели од Милан во Челзи, и веќе постигна два гола з асвојот нов клуб.

– Сари е тренер кој на мене делува позитивно и тоа се рефлектира во моите изданија. Тој знае како да работи со мене, особено во однос на емоциите. Среќен сум што можам да работам со него во таков голем клуб со богата историја. Мило ми е што добив можност повторно да бидам на највисоко ниво. Мислам дека ќе ги постигнеме нашите амбиции на крајот од сезоната.

Челзи го зазема 4. место на табелата во Премиер лигата со 50 бода по 22 кола. 

Споделување со вашите пријатели: