Први голови за Игуаин во дресот на Челзи

Први голови за Игуаин во дресот на Челзи

Аргентинецот Гонзало Игуаин ги постигна првите два гола во „синиот“ дрес. Тој заедно со Еден Азар постигнаа по два гола во триумфот на Челзи над Хадерсфилд со 5:0. Во листата на стрелци се запиша и Давид Луиз.

Резултати на другите саботни попладневни натпревари во 25. коло на шампионатот на Англија: Тотенхем – Њукасл 1:0, Брајтон – Вотфорд 0:0

Барнли – Саутемптон 1:1, Кристал палас – Фулам 2:0, Евертон – Вулвс 1:3. Табела: Ливерпул 61 бод (24 натпревари), Тотенхем 57, Манчестер сити 56 (24), Челзи 50, Арсенал 47 (24),

Споделување со вашите пријатели: