Пораз за шампионот реми за лидерот во Бундеслигата

Пораз за шампионот реми за лидерот во Бундеслигата

Баер Леверкузен му го нанесе четвртиот пораз на шампионот Баерн Минхен, попладнево во дуел од 20.коло од германската Бундес лига.

Поразот на Баерн само делумно го искористи лидерот Борусија Дормунд која одигра нерешено на гостувањето во Франкфурт.

Резултати на денешните завршени натпревари од 20. бундеслигашко коло: Баер Л – Баерн 3:1, Ајнтрахт – Борусија Дортмунд 1:1

Херта – Волфсбург 0:1, Хофенхајм – Фортуна Дизелдорф 1:1, Нирнберг – Вердер 1:1.

Табела: Борусија Дортмунд 49, Баерн Минхен 42, Борусија Менхенгладбах 39, Лајпциг 37...

Споделување со вашите пријатели: