Столе Димитриевски во Рајо Валјекано со 2022 година

Столе Димитриевски во Рајо Валјекано со 2022 година
Столе Димитриевски ќе остане во Рајо Валјекано до 2022 година. Перформансот што македонската репрезентативна „единица“ го покажа во десетте меча за екипата од мадридското предградие Вајехос беа доолни за раководство на клубот да го откупи неговиот договор од Химнастик.

Димитриевски во Рајо Валјекано пристигна на позајмица во финишот на летниот преоден рок од второлигашот од Тарагона, но останува во Мадрид и во наредните три сезони. Химнастик доби еден милиони евра за македонскиот голман и ќе чека процент од неговиот нареден трансфер.

Споделување со вашите пријатели: