Сите ја гледаа и се прашуваа: „Дали ова воопшто е фустан?“

Сите ја гледаа и се прашуваа: „Дали ова воопшто е фустан?“
Пејачката Дуа Липа (23) се појави на премиера на филмот "Alita: Battle Angel“ во Лондон.

 

Фустанот што го носеше пејачката беше добитна комбинација за привлекување внимание бидејќи беше потполно проѕирна и составена од ленти ткаенина.

Фустанот е дело на модната куќа Армани Прајв, а целата комбинација ја заокружи со чевли и торбичка од марката „Џими Чу“.

Оваа креација на висока мода потполно ја откриваше долната облека на пејачката, на која овој факт воопшто не и пречеше и самоуверено позираше пред фотографите.

Споделување со вашите пријатели: